Aksident me vdekje në Patos, përplasen dy automjete, humb jetën efektivi i policisë

FIER- Një punonjës policie ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme si pasojë e një aksidenti rrugor. Agron Saba, 58 vjeç, është efektivi që humbi jetën, i cili shërbente në Stacionin e Policisë Patos.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 21:35, në aksin rrugor "Patos-Fier". Efektivi Saba ka qenë duke drejtuar mjetin tip ‘Opel;’ kur ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një mjet tip ‘Benz’, i cili drejtohej nga një 27 vjeçare.

Efektivi nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Javët e fundit, aksidentet rrugore kanë qenë me pasoja fatale, duke u marrë jetën rreth 8 personave, bashkë me aksidentin e sotëm në Patos. Aksidenti më i rëndë ka qenë ai tek mbikalimi i TEG-ut, ku tre të rinj humbën jetën për shkak të shpejtësisë.

 

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ylli: 20/03/2023 07:37

  perdite aksidente,,ku shkoni o milet.

  Përgjigju
 • ani: 19/03/2023 23:20

  sigurohuni mos e ka pasur fajin 27 vjecarja se jan pak out ne makine

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Kurti për CNN: Ndërkombëtarët njohën zgjedhjet në veri, s'e dorëzoj republikën demokratike të Kosovës para një milicie fashiste

Kurti për CNN: Ndërkombëtarët njohën zgjedhjet në veri, s'e dorëzoj republikën demokratike të Kosovës para një milicie fashiste