POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Aksident në Gramsh, makina përplaset me motoçikletën, plagoset 17-vjeçari

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të shtune në Gramsh, ku një makinë është përplasur me një motorçikletë dhe për pasojë ka mbetur i plagosur një i ri 17-vjeçar.

Mësohet se ngjarja është shënuar në fshatin Zgjupë Fushë, në Gramsh ku mësohet se drejtuesi i makinës ka humbur kontrollin e mjetit me të cilin po udhëtonte, duke përplasur motorçikletën  e për rrjedhojë është plagosur Adriano Murati, 17 vjeç.

Mësohet se 17 vjeçari është transportuar për në spital për ndihmë mjeksore. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme. Ndërkohë, policia po heton për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Njoftimi i plotë i policisë:

Në fshatin Zgjup Fushë, Gramsh,  një mjet është përplasur me një motoçiklet. Si pasojë e aksidentit është aksidentuar drejtuesi i motoçikletës shtetasi A.T.,  rreth 18 vjeç, i cili është transportuar për në spital për ndihmë mjeksore. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjare dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

b.xh./Shqiptarja.com
Komento