2 turistë polakë humbin jetën në Shkodër, po udhëtonin me motor dhe u përplasen me një automjet! Shoqërohet drejtuesi i Golfit, dyshohet se u preu rrugën (VIDEO)

2 turistë polakë kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur mesditën e sotme në Kryebushat të Shkodrës. Waldemar MakoWski, 45-vjeç, dhe Marta MakoWska 42 vjeçare, të cilët po lëviznin me motor janë përplasur me një automjet  tip “Volkswagen”, me drejtues një 27 vjeçar me iniciale D.GJ. 

Nga informacionet paraprake mendohet se shkaktari i aksidenti ka qenë drejtuesi i makinës tip Golf, që mendohet se i ka ndërprerë rrugën turistëve pasi ka tentuar të futet në një karburant aty pranë. Drejtuesi i makinës është shoqëruar nga policia. 

Policia e Shkodrës bën me dije se nga kryerja e alkool-testit ndaj drejtuesit të automjetit, shtetasit D. Gj, ka rezultuar se nuk kishte konsumuar alkool. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryhen veprimet për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

1651832931_Sequence03.00010518.Still019.jpg

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:47
Humbën jetën në një aksident në Shkodër, fotot e fundit e çiftit polak pak para aksidentit tragjik

Waldemar MakoWski, 45-vjeç, dhe Marta MakoWska 42 vjeçare, turistë polakë, humbën jetën mesditën e sotme në një aksident tragjik në Kryebushat të Shkodrës. Report Tv ka siguruar foto të dy turistëve, të cilët postimin e fundit në rrjetet sociale e kishin në Malin e Zi.

1651848630_shkoder.jpg

Foto e fundit e çfitit polak në Malin e Zi
Ora 12:13
VIDEO/ Aksidenti i turistëve në Shkodër, pamje të rënda nga vendngjarja! Motori i bërë copash

 

Report Tv ka siguruar pamje nga vendi I aksidentit të rëndë ku janë përfshirë 2 turistë që udhëtonin me një motor. Në pamje duket se motori është shkatërruar tërësisht.

A.M./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ymeri: 07/05/2022 00:29

  TE DENOHET NE MAKSIMUMIN E MUNDSHEM KY SHOFER PALACO,,10-20 VJET ,,,,,FAJ KA DHE SHTETI QE I JEP PATENTAT KETYRE PSIKOPATEVE ,,,,QE TE JEPET PATENTA AUTOSHKOLLA DUHET TE BEJE 6 MUAJ KURS ME KETA KAFSHE,,NDRYSHE NUK E MESON MAKINEN PER SE MBARI MALOKU,,,,I DUKET SIKUR PO I JEP GOMARIN I HIPEN LART.....NDYRESIRA QE KANE 30 VJET QE QELBIN E VRASIN DYNJANE.....KETA PLEHRA --MALOKE DUHET TI PERZESH FARE NGA SHQIPERIA....

  Përgjigju
 • Niku: 06/05/2022 20:59

  Polaket paskan emra, ndersa shkodrani vetem iniciale? Pse keshtu? Keni frike t'i publikoni emrin zhulsit? Nxirrini emer dhe foto dhe ishalla 20 vjet burg per vrasje pa dashje. I kishte mire ca gjera Enveri, ky popull do dru ndryshe nuk shtrohet, jo ne Evrope e Amerike te shkoje, por edhe ne Hene.

  Përgjigju
 • vlashi: 06/05/2022 18:01

  Keshtu eshte kur behen gjith fshataret me makina....

  Përgjigju
 • Genci: 06/05/2022 15:33

  Pa paragjykuar askend, sepse nuk kam lidhje me asnje pale, pse me duket sikur motori ka qene ne korsine e parakalimit dhe makina ishte ne krahun e vet ne korsine e djathte dhe po futej ne degezim apo parkim. Perse duhet te shajme gjithmone perpara se te percaktohet shkaku. Fundja as drejtuesi nuk do te beje burg per 2 jete te humbura. Ngushellime

  Përgjigju
  • Xxxxxx: 06/05/2022 18:19

   Eshte e filmuar ngjarja se eshte karburant ..po besoj se makina ka dal nga karburanri pa par rrugen ..

 • Ilir: 06/05/2022 15:07

  Ia paskan hek gomarin ktij bozholos, RIP

  Përgjigju
 • Alfons: 06/05/2022 14:25

  Thjesht te zbatojne ligjin keto prokurora dhe gjykates rp.q Neni 290/3 Kur nga vepra penale është shkaktuar vdekja ose plagosja e rëndë e disa personave, dënohet me burgim nga pesë deri në njëzet vjet.

  Përgjigju
 • Student: 06/05/2022 14:24

  Ja fytyra e vertet e shoferave tane. Mos i beni kot test per alkol. Ata jane flak ng natyra

  Përgjigju
 • AltinTop: 06/05/2022 14:01

  Ketu del Bus-i ne mes te Lanes dhe njerezit ndalen per te bere selfie…dhe gomarlliku behet trend. Prandaj nuk ze mend ky popull sepse e keqja eshte kthyer ne Trend..

  Përgjigju
 • Suela: 06/05/2022 13:18

  Kto jan patenta te mara pa ber asnje ore praktike.Shoferet nuk kan iden e kodit rrugor,shiten gomeret e blen makina.Gjitha patentat duhen anuluar dhe ribere me kritere te ashpra ndryshe kurr nuk do ket rregull ne ket vend.Po qu duhet turisteve qe vin ktu mor aman,ende se kan kuptuar qe ky vend esht qelbesir?

  Përgjigju
  • Xxxxxx: 06/05/2022 18:21

   Rri ti mos na hap pun se pagova nj miljon lek qe mora patenten une hahaha

 • O turista: 06/05/2022 13:15

  Pse vini ne ket vend te mallkuar mjer ne qe rrim ket vend . Ketu esht ferr ecin neper qytet ne shkoder me 120 ne ore

  Përgjigju
 • Arbërori: 06/05/2022 12:51

  O pushtet droge o qeveri hajdutësh o mjerim shqiptarë që udhëhiqet nga një mushk-gomar, gjer kur më

  Përgjigju
  • wtf: 06/05/2022 13:22

   Cfare faji ka qeveria kur ka bastarde te trashe si puna e ketij shoferit?

 • vjeshta: 06/05/2022 12:42

  O pleha,o idiota,o zhelaxhi, po pse merrni në qafë të tjerët??!!! Si nuk mësoi me ecë në makinë ky popull?

  Përgjigju
 • Bim: 06/05/2022 12:19

  S'po du me spekullu por me duket çart qe makina ja ka pre rrugen dhe e ka fajin, tmerr se si e nisin makinen shqiptaret, RIP viktimave

  Përgjigju
  • Erioni: 06/05/2022 13:09

   Ku mesuan te ecin me makine ata mo?? Vetem me gomar dine

 • Sondazhi i ditës:

  Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)