Aksident në Lushnjë, makina përplas për vdekje 84-vjeçarin, shoqërohet në komisariat shoferi 42 vjeç

Një 84-vjeçar ka ndërruar jetë ditën e sotme në Lushnjë si pasojë e një aksidenti.

Bëhet me dije se aksidenti u regjistrua në autostradën Kolonjë-Lushnjë, në Savër, ku viktima, i identifikuar si Isuf Bardhi , po kalonte rrugën në momentin që u përplas nga një automjet tip "Volkswagen" me drejtues një 42-vjeçar të identifikuar si Aleksander Zeka.

Shoferi i automjetit është shoqëruar në komisariat, ndërsa policia ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Në këtë aks rrugor aksidentet me vdekje janë të shpeshta për shkak të një kryqëzimi në autostradë, i cili është lënë i hapur sepse lidh 2 anët e lagjes Savër. Ndonëse është ndërtuar mbikalimi, të paktë janë banoret që e përdorin.

J.SH./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Idrejti: 20/11/2021 20:41

    Dhe ca faj ka shoferi. Qe pertoj te hipin mbikalim Ska pse ndalohet shoferi nga policija.ne aty kalom perdite qytetaret duhet te kuptojn dhe te ndergjegjesohen. Mer perpara kishin njerzit frik nga makina …tani ndodh e kundra kan frik makinat nga njerzit ..sduan ta din fare yplala para makines dhe thojn pse nuk frenove.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Erdogan në Shqipëri, Zëri i Amerikës: Bie në sy mungesa e një takimi me Metën