Aksident në Durrës, makina përplas për vdekje 50-vjeçarin që po lëvizte me biçikletë

Një aksident ka ndodhur në Rrugën e Kënetës në Durrës, ku një makinë ka përplasur për vdekjen drejtuesin e një biçiklete.

Sipas policisë, makina me drejtues L.Z është përfshirë në një aksident me një motomjet me drejtues shtetasin Sh. S, dhe një biçiklist F. Gj.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën shtetasi F.Gj, rreth 50 vjeç. Drejtuesi i makinës L. Z, është larguar nga vendi i ngjarjes dhe vijon puna për kapjen e tij.

‘Rreth orës 17:30, në lagjen 14/1 Durrës, një automjet me drejtues shtetasin L. Z, është përfshirë në një aksident me një motomjet me drejtues shtetasin Sh. S, dhe një biçiklist shtetasin F. Gj.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën shtetasi F.Gj, rreth 50 vjeç.

Drejtuesi i automjetit shtetasi L. Z, është larguar nga vëndi i ngjarjes dhe vijon puna për kapjen e tij.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë  po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut  të aksidentit.’- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • koli: 04/05/2024 05:07

    keta durresaket jane shume te keqinj ne makine....ndryshe nga c'jane ne jete...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

'Na kanë bërë krenar', Salianji vlerëson kombëtaren në 'Studio Live': E kemi fituar Europianin tonë, në Dortmund kishte vetëm flamuj shqiptarë

'Na kanë bërë krenar', Salianji vlerëson kombëtaren në 'Studio Live': E kemi fituar Europianin tonë, në Dortmund kishte vetëm flamuj shqiptarë