Dita nis me aksidente, plagosen dy kalimtarë në Tiranë e Vlorë, ndërron jetë 75-vjeçari

Aksidenti në Vlorë

Dy aksidente me paspojë plagosjen e dy kalimtarëve ka ndodhur mëngjesin e sotëm, një në Tiranë dhe një në Vlorë.

Një kalimtar ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në rrugën e Kavajës në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në orën 07:00, ku makina që drejtohej nga E.Z., ka aksidentuar këmbësorin me iniciale H.B.

I plagosuri është dërguar në spital, ndërsa drejtuesi është shoqëruar në polici për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Ndërsa një tjetër aksident ka ndodhur në Vlorë, ku K. I., 35 vjeç, banues në Vlorë, u kap pasi duke drejtuar automjetin në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, goditi 75 vjeçarin Q. L, i cili ndërroi jetë në Spitalin Rajonal nga plagët e marra.

I.K./E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë, motori përplas 8-vjeçarin me biçikletë te kryqëzimi i 21 Dhjetorit