Aksident në Vlorë, 'Benz'-i përplaset me 'Audi'-n, plagosen dy shoferët dhe pasagjerja

Foto ilustruese

Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë. Mësohet se aksidenti ka ndodhur saktësisht në vendin e quajtur Jonufer-Vlorë, ku u përplasën një automjet tip "Audi" me drejtues G.Ll., 27 vjeç, dhe një automjet tip "Benz" me drejtues K.J., 59 vjeç.

Për pasojë, janë plagosur dy drejtuesit e mjeteve dhe pasagjerja e cila ndodhej në mjetin tip ‘Benz’. Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Vlorës dhe gjendja e tyre raportohet jashtë rrezikut për jetën.

Sakaq, policia njofton se grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Njoftimi i Policisë
Më datë 26.11.2021,  në vendin e quajtur  Jonufer-Vlorë, një automjet tip "Audi" me drejtues shtetasin G.Ll., 27 vjeç, banues në Vlorë, është përplasur me një automjet tip "Benz" me drejtues shtetasin K.J., 59 vjeç, banues në Himarë.

Si pasojë janë dëmtuar të dy drejtuesit e mjeteve dhe pasagjerja që ndodhej tek automjeti tip "Benz",  të cilët janë transportuar në spitalin e Vlorës dhe  ndodhen   jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor është në  vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut  të aksidentit.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte:×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Basha në Fier, forca të shumta policie për ndonjë situatë të mundshme me mbështetësit e Berishë