Aksident në Elbasan, Benz-i përplaset me Volkswagen-in! Humb jetën shoferi, plagosen 2 të tjerë! Makina del nga rruga e kthehet përmbys (VIDEO)

ELBASAN- Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar mbrëmjen e kësaj të mërkure, ku një person ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:40, nē aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Karin, Peqin, ku "Benz-i" është përplasur me "Volkswagen-in ", ku ka humbur jetën një nga shoferët dhe 2 pasagjerë.  

Përplasja e 2 makinave ka qenë shumë e fortë, siç mund të shikohet edhe në fotot që sjell Report Tv, ku një nga makinat ka dalë nga rruga dhe është kthyer përmbys.

Viktima është identifikuar si Artor Tufa, rreth 40 vjeç, shoferi i Benz-it e ndërsa janë plagosur shoferi i ‘Volkswagen’ E.B., dhe pasagjeri me inicialet P.N. Këta të fundit janë transportuar me urgjencë në spital për të marrë ndihmën mjekësore. Raportohet se viktima është punonjës i shërbimit zjarrfikës Peqin, megjithatë ky detaj nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit, ku paraprakisht dyshohet se shkak është bërë një parakalim i gabuar si edhe mungesa e ndriçimit më rrugë.  

1663793843_WhatsAppImage20220921at22.43.54.jpeg

Foto nga vendi i ngjarjes

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Goni: 22/09/2022 10:33

    Kur makina ka drita te shkurtera dhe te gjata nuk ka nevoje per ndricim rruge qe te evitohet aksidenti.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës