Aksidenti i 3 të miturve me makinë në Sarandë, ndërron jetë në spital pas 6 ditësh 14-vjeçari! Në pranga pronari i mjetit, babai i njërit prej djemve

Aksidenti i 3 të miturve me makinë në Sarandë, ndërron jetë në spital pas 6 ditësh 14-vjeçari! Në pranga pronari i mjetit, babai i njërit prej djemve

Arjol Dervishaj dhe makina e aksidentuar

SARANDË- Ka ndërruar jetë pas 6 ditësh 14-vjeçari i cili mbeti i plagosur rëndë nga një aksident në aksin Stjar-Bajkaj në Sarandë (21 nëntor), teksa po udhëtonte bashkë me dy shokët e tij të mitur dhe shofer ishte një 14-vjeçar!

Arjol Dervishaj, nga Vllahati, i cili ishte pasagjer, mbeti i dëmtuar rëndë në kokë, dhe u transportua në spitalin e ‘Traumës’ me helikopeter për mjekim më të specializuar, por nuk arriti që t’u mbijetojë plagëve të marra.

Dy të miturit e tjerë, 13 dhe 14 vjeç, po ashtu ndodhen në spital në gjendje të stabilizuar. Në lidhje me aksidentin policia ka arrestuar babain e 14-vjeçarit që drejtonte mjetin, pronari i makinës, Orest Kalo, 41 vjeç, i cili i kishte dhënë makinën të miturit. Ky i fundit u procedua gjithashtu në gjendje të lirë për shkak të moshës. 

Aksidenti ndodhi mbrëmjen e 21 nëntori, kur 14 vjeçari po drejtonte automjetin tip ‘Benz’ humbi kontrollin e mjetit dhe për pasojë makina përfundoi jashtë rrugës në një përrua.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Me keq se kafshet: 27/11/2023 10:38

    Si i jep çelesat e makines nje femije edhe te ze gjumi naten? Njerez pa ndergjegje. Dine vetem te marrin fryme, te hane e te pine, edhe te shkojne ne banjo.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku