Aksidenti i rëndë, 30 vjeçari që ka ndërruar jetë ishte infermier në spitalin e Fierit

30 vjeçari Klement Basha

30 vjeçari Klement Basha që ka ndërruar jetë ditën e sotme në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur "Portëz" ka qenë infermier i spitalit të Fierit.

Në një postim të spitalit të Fierit thuhet se Klement Basha, u nda nga jeta në moshë fare të re, por do të kujtohet gjithmonë për pasionin e përkushtimin, zellin e profesionalizmin që e karakterizonte.

Klementi ishte pjesë e pavionit të Patologjisë. Ai iu bashkua stafit të Spitalit të Fierit në dhjetor të vitit 2019 pas përfundimit të studimeve për Infermieri të Përgjithëshme dhe master profesional në Infermieri Kirurgjikale.


Lajmi kryesor:

Aksident tragjik në Fier/ Benzi ‘futet nën rrotat’ e kamionit, humb jetën infermieri 30-vjeçar


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

‘Do më zbukuroje fundjavën’, Ronaldo nuk i reziston tifozit të vogël! Ndalon ‘Lamborginin’ 170 mijë paundësh për foto