Aksidenti me 4 të vdekur në Tepelenë, arrestohet shoferi i BMW! Çifti i plagosur në gjëndje të rëndë (EMRI)

Aksidenti me 4 të vdekur në Tepelenë, arrestohet shoferi i BMW! Çifti i plagosur në gjëndje të rëndë (EMRI)

Tepelene- Ka një të arrestuar lidhur me aksidentin tragjik me 4 viktima të ndodhur mbrëmjen e së dielës së 17 marsit 2024 ku u përplasën 3 makina.

Policia e Gjirokastrës informon se është arrestuar drejtuesi i automjetit tip “BMË” të përfshirë në këtë aksident.

Shtetasi Elton Proko 46 vjeç banues në Gjirokastër akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”. 

“Në vijim të veprimeve procedurale për aksidentin e ndodhur pasditen e djeshme, në aksin rrugor Tepelenë-Memaliaj, si pasojë e të cilit humbën jetën 4 shtetas dhe u dëmtuan rëndë 2 të tjerë, specialistët për Trafikun Urban dhe Interurban arrestuan në flagrancë drejtuesin e automjetit tip “BMË” të përfshirë në këtë aksident, shtetasin E. P., 46 vjeç, banues në Gjirokastër, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” informoi sot policia e Gjirokastrës

Ndërkohë çifti Jani dhe Lavdie Meta ndodhen në spitalin e Traumës në gjëndje të rëndë. 

Lajmi ne perditesim... 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Kurti për ‘Financial Times’: SHBA dhe BE po tregohen ‘shumë të butë’ me Serbinë, ultimatum që të marrë sanksione ndaj Rusisë

Kurti për ‘Financial Times’: SHBA dhe BE po tregohen ‘shumë të butë’ me Serbinë, ultimatum që të marrë sanksione ndaj Rusisë