Aksidenti në Levan-Tepelenë, Policia nxjerr njoftimin: Turma u përplas nga një makinë Opel që hyri në parakalim

Aksidenti në Levan-Tepelenë, Policia nxjerr njoftimin: Turma u përplas nga një makinë Opel që hyri në parakalim

Foto nga vendi i ngjarjes

Policia ka dhënë njoftimin e plotë për aksidentin që ka ndodhur në autostradën Levan-Tepelenë. Policia thotë se fillimisht një makinë ka përplasur një këmbësor e më pas banorë të zonës bashkë me disa pasagjerë janë afruar për të ndihmuar këmbësorin. Në këtë moment, sqaron policia, ka ardhur një makinë Opel që ka hyrë në parakalim dhe ka përplasur disa persona.

Njoftimi i policisë: 

Në datën 06.01.2019, rreth orës 18:00, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur “Varibob”, një automjet ka përplasur një këmbësor. Në vendngjarje janë grumbulluar disa banorë të zonës dhe pasagjerë të një mjeti tjetër që kishte parkuar aty për të dhënë ndihmën e parë personit të aksidentuar, të cilët janë përplasur nga një mjet tjetër tip “Opel” i cili ka hyrë në parakalim. Për pasojë kanë ndërruar jetë shtetasit F.Sh, 64 vjeç, banues në Tiranë dhe D.L, 55 vjeç, banues në Vjosë, Fier si edhe janë dërguar në Spitalin Rajonal Fier dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve 5 shtetas të tjerë. Po punohet për identifikimin e shtetasve të plagosur dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.


Lajmi kryesor:

Aksident i dyfishtë në Levan-Tepelenë/ Makinat përplasin këmbësorët, 2 të vdekur, 5 të plagosur


  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

SPECIALE/ Shtëpia në Hormovë të Tepelenës që të kthen qindra shekuj pas

SPECIALE/ Shtëpia në Hormovë të Tepelenës që të kthen qindra shekuj pas