Aktori Chris Hemsworth dhuron 1 milion dollarë për të dëmtuarit nga zjarret në Australi

Aktori Chris Hemsworth

Aktori Chris Hemsworth ka vendosur të japë 1 milion dollarë për dëmet që kanë shkaktuar zjarret në Australi.

Përmes një postimi në Instagram, ai u bën thirrje që të gjithë të ndihmojnë më aq sa kanë mundësi Australinë.

“Përshëndetje të gjithëve. Sikurse ju, edhe unë dua të mbështes luftën kundër zjarreve këtu në Australi.

Familja ime dhe unë po kontribuojmë një milion dollarë. Shpresojmë që edhe ju të ndihmoni.

Çdo qindarkë llogaritet, kështu që çdo gjë që mund të mblidhni vlerësohet shumë. Në profilin tim kam shtuar një lidhje për të mbështetur zjarrfikësit, organizatat dhe bamirësit gjatë kësaj kohe shkatërrimtare dhe sfiduese.

Përtej mirënjohjes për të gjithë në mbarë botën për dhurimet e tyre, me të vërtetë ka një ndryshim”, ka shkruar ai.

Ndërsa, përveç Hemsworth, shuma të mëdha dhuruan edhe të famshëm të tjerë, përfshirë edhe këngëtaren Pink, e cila si donacion ka dhuruar 500 mijë dollarë.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen