Akullore me kos dhe banane nga zonja Albana

Akullore me kos dhe banane

Përbërësit:

  • 2 banane
  • 500 gr kos i trashë
  • Çokollatë e shkrirë/ Reçel

Përgatitja:

Bananet i kalojmë në mikser, shtojmë kosin derisa të krijohet një masë homogjene. Shkrijmë çokollatën në banjo mari dhe e bashkojmë me masën e kosit me banane. Vendosim masën e akullores në kupa apo në forma duke i lagur në ujë më parë. I vendosim në frigorifer në ngrirje për disa orë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Fier/ Ndezën zjarre për djegien e mbeturinave, procedohen 2 piroman

Fier/ Ndezën zjarre për djegien e mbeturinave, procedohen 2 piroman