Akullore shtëpie, e shpejtë dhe me shije njësoj si në pastiçeri nga zonja Albana

Akullore shtëpie

Përbërësit:

  • 650 ml pana për ëmbëlsira
  • 400 ml qumësht i kondensuar
  • 150 gr çokollatë
  • 4-5 luleshtrydhe

Përgatitja:

Rrahim panën e ftohtë dhe pas disa rrahjesh shtojmë qumështin dhe çokollatën e grirë. E hedhim masën e akullorres në një tavë drejtkëndëshe dhe e vendosim në frigorifer për 6 orë. Para se të bëjmë servirjen e spërkasim me çokollatë të grirë dhe e dekorojmë me luleshtrydhe.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali/ Identifikohen 21 viktimat, 9 prej tyre ukrainas! Mes tyre dhe një çift i sapomartuar, vajza shtatzënë ndërron jetë

Aksidenti tragjik në Itali/ Identifikohen 21 viktimat, 9 prej tyre ukrainas! Mes tyre dhe një çift i sapomartuar, vajza shtatzënë ndërron jetë