Dokumenti/ Akuza ndaj Kuvendit për falsifikim, publikohet kallëzimi penal i Presidencës: Të nisin hetimet dhe të vihen para përgjegjësisë personat e përfshirë

Dokumenti/ Akuza ndaj Kuvendit për falsifikim, publikohet kallëzimi penal i Presidencës: Të nisin hetimet dhe të vihen para përgjegjësisë personat e përfshirë

Është publikuar kallëzimi penal i Presidencës ndaj Kuvendit për falsifikim dokumentesh. Kallëzimi është depozituar si në SPAK e po ashtu edhe në Prokurorinë e Tiranës, kundër funksionarëve përgjegjës në Kuvend, por pa specifikuar emra konkretë. Në kallëzim shpjegohen 'shkeljet' e pretenduara të Kuvendit, ndërsa kërkohet verifikim e hetime dhe vënien para përgjegjësisë të personave të përfshirë 'në të gjitha nivelet hierarkike administrative të Kuvendit të Shqipërisë' e po ashtu edhe të deputetëve që kanë ndjekur çështjen në Komisionin Hetimor për shkarkimin e Metës.

(Klikoni këtu për të lexuar dokumentin)


Lajmi kryesor:

DOKUMENTI/ Meta padit Kuvendin: Falsifikimi i dokumentit, tentativë për grusht shteti! Iki nëse më shkarkon Kushtetuesja? S'do të ketë brava shtesë në Presidencë! Kuvendi: Pretendimet s'qëndrojnë


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Kriza energjetike, Bejtja: Qytetarët mund të jetojnë me më pak energji! Elezaj: Po kryhet vjedhje me barbari! Qeveria keqmenaxhon me dashje

Kriza energjetike, Bejtja: Qytetarët mund të jetojnë me më pak energji! Elezaj: Po kryhet vjedhje me barbari! Qeveria keqmenaxhon me dashje