Akuzat ndaj kreut të SPAK, ish-ministri i Metës: Altin Dumani s’ka asnjë lidhje gjaku apo farefisnie me Nuredin Dumanin

Akuzat ndaj kreut të SPAK, ish-ministri i Metës: Altin Dumani s’ka asnjë lidhje gjaku apo farefisnie me Nuredin Dumanin

Ilir Meta dhe Ylli Manjani

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, me partinë e Ilir Metës, ka nxjerrë zbuluar ish-kryetarin e tij të partisë, në lidhje me akuzat kundrejt kreut të SPAK, Altin Dumani.

Pas sulmeve të Metës ndaj Dumanit, Ylli Manjani në një reagim në rrjetet sociale thotë se Altin Dumani nuk ka asnjë lidhje gjaku apo farefisnie me Nuredin Dumanin. Sipas tij janë dy fise të ndryshme nga krahina të ndryshme.

‘Edhe njëherë, kërkohet fokusi tek sistemi i dështuar dhe jo tek personat.

Meqë ra fjala, Altin Dumani nuk ka asnjë lidhje gjaku apo farefisnie me Nuredin Dumanin. Janë dy fise të ndryshme nga krahina të ndryshme.

Kot, sa për informacion dmth...’- shkruan Manjani.

Postimi i Ylli Manjanit

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Rama: Ideja e planit nga Tirana për të zhveshur himariotët nga pronat, poshtërsi propagandistike

Rama: Ideja e planit nga Tirana për të zhveshur himariotët nga pronat, poshtërsi propagandistike