Lobimi në SHBA, PD: Prokuroria po përdoret politikisht

Lobimi në SHBA, PD: Prokuroria po përdoret politikisht

Lulzim Basha

PD reagon lidhur me deklaratën e ditës së sotme të Prokurorisë, duke thënë se është e e paligjshme, e gënjeshtërt, e paprecedentë, vetëdiskredituese dhe e gatuar politikisht.

Deklaratë e Partisë Demokratike

Deklarata e sotme e Prokurorisë është e paligjshme, e gënjeshtërt, e paprecedentë, vetëdiskredituese dhe e gatuar politikisht.

Dalja me konkluzione hetimore ende pa përfunduar hetimin, si asnjëherë më parë në këto 30 vjet, tregon se Prokuroria po përdoret politikisht dhe po i shërben propagandës qeveritare kundër opozitës së vendit.

Partia Demokratike nuk ka shkelur asnjë ligj dhe ka deklaruar të gjitha shpenzimet e kryera në vitin 2017.

Pasi gënjeshtra e madhe që kishte ngritur për hetimin e Partisë Demokratike i plasi në dorë, pas informacioneve të ardhura nga SHBA dhe Skocia, Edi Rama në dëshpërim

Në një reagim të parë për të nisur prej viti e gjysmë mbi dyshimet e arsyeshme se PD ka fshehur financimin prej 650 mijë dollarë në SHBA për fushatën e elektorale të vitit 2017, prokuroria e Tiranës zbulon dy letër porositë që kanë ardhur nga SHBA dhe Skocia.

Ajo thotë se i gjithë hetimi është bazuar në prova që faktojnë se Partia Demokratike e ka fshehur financimin në këtë vlerë të madhe duke deklaruar në formularin e financimeve të fushatës për partinë vetëm 25 mijë dollarë dhe jo shumë prej 650 mijë dollarësh. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xha Teme: 25/03/2019 17:02

  O Lulash(lexo Zgjyrash) Barra e proves bie mbi te pandehurin Lulzime Basha te vertetoje burimin legal te ketyre parave. Ndryshe Reci te pret. Po kercasin byzylyket o Lulash Sumcja.

  Përgjigju
 • Emigranti: 25/03/2019 16:32

  O bo bo filluan këta këllirat me sulmet Politike.. Po pse America që ju ka dërguar për ti verifukuar është e PS??? Plehra njerëz nuk dilni dot asnjëherë mbi interesat tuaja të ngushta personale. . MOS gjefshi vendi varri në atë tokë që po e stermundoni aq shumë!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Territorin e Kosovës e ngjyrosën me simbolet serbe, FIFA hap proces disiplinor kundër Serbisë

KATAR 2022/ Territorin e Kosovës e ngjyrosën me simbolet serbe, FIFA hap proces disiplinor kundër Serbisë