Alabama/SHBA, shpërthen depozita me propan, 8 të vdekur dhe 35 anije të 'gllabëruara' nga zjarri (VIDEO)

Të paktën tetë njerëz u vranë kur një zjarr masiv shkatërroi dhjetëra anije në shtetin amerikan të Alabama

Numri i viktimave pritet të rritet nga ora në orë pasi nuk dihet me saktësi se sa ishte numri i anijeve të ankoruara që u përfshinë nga gjuhët e flakëve.

Zjarri filloi rreth orës 00:40 me orën lokale dhe përfshiu 35 anije anije

Dyshohet se ai u shkaktua nga shpërthimi iI disa depozitave me propan në afërsi të vendit të aksidentit.

I.C./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Elbasan-Peqin! Plagosen 5 persona, tre prej tyre në gjendje të rëndë