'Ka bombë te ambasada e Çekisë'/ Telefonata anonime ngre në këmbë policinë, alarmi rezulton fals

'Ka bombë te ambasada e Çekisë'/ Telefonata anonime ngre në këmbë policinë, alarmi rezulton fals

Ambasada e Çekisë në Tiranë

Një telefonatë për bombë te ambasada e Çekisë në Shqipëri ka ngritur në këmbë policinë e Tiranës, ndërsa alarmi ka rezultuar fals pas kontrolleve që janë bërë.

Pas telefonatës se në ambasadë ishte vendosur një bombë, policia ka kryer kontroll me qen anti-eksploziv dhe mjete të tjera brenda dhe jashtë e përreth godinës, por nuk ka konstatuar asgjë.

Nga veprimet e para rezulton se telefonata është anonime dhe po punohet për identifikimin dhe  kapjen  e personit që dha alarmin fals.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan