Alarme për bomba në Mal të Zi, boshatisen shkollat e zyrat! Policia: 125 kërcënime me e-mail

Alarme për bomba në Mal të Zi, boshatisen shkollat e zyrat! Policia: 125 kërcënime me e-mail

Mali i Zi

Mali i Zi u përfshi nga kërcënime për bomba nëpërmjet postave lektronike duke bërë që shkollat të boshatisen dhe institucionet shtetërore po ashtu.

Ministria e Arsimit njoftoi se mësimi në shkollat ​​fillore dhe të mesme do të jetë sot online, për shkak të frikës nga ngjarjet kriminale.

Policia u tha mediave vendase se alarme ka pasur në adresat elektronike të 125 kopshteve, shkollave dhe institucioneve.

Policia tha se janë evakuuar institucionet parashkollore dhe shkollore, godinat e gjykatave, prokuroritë, disa ministri dhe Agjencia e Sigurisë Kombëtare.

Alarmet për bomba janë bërë të shpeshta kohët e fundit jo vetëm në malin e Zi por edhe në Maqedoninë e Veriut.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Babsj: 09/06/2023 18:55

    Ja dhe terrorizmi serb i rradhes!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

‘Tirana Youth Run’, kampionati që mblodhi 400 atletë! Pjesë e garës të rinjtë nga e gjithë Shqipëria,12-vjeçarja: Dua të jem si Luiza Gega  

‘Tirana Youth Run’, kampionati që mblodhi 400 atletë! Pjesë e garës të rinjtë nga e gjithë Shqipëria,12-vjeçarja: Dua të jem si Luiza Gega