Nga 14 vende të ndryshme të botës, 1000 motoristë në Shijak i bëri bashkë 'Albania Bikers'

“Albania Bikers” ka mbledhur në qytetin e Shijakut mbi 1000 motoristë, të cilët kanë ardhur nga 14 vende të ndryshme të botës.

Eventi u organizua nga shoqata “Albania Bikers” në bashkëpunim me Bashkinë Shijak, ku përpos itenerarit të motoçiklistëve, i cili do të nisi nga qendra e qytetit të Shijakut, më pas do t’i drejtohet zonës së Shilores, Maminas, autostradë, për të vazhduar deri pranë rrugës së portit dhe më tej për t’u rikthyer në Shijak.

Ky është i treti vit radhazi që organizohet ky event, ku Bashkia e Shijakut ka qenë pritësja duke i hapur dyert dhe mbështetur këtë organizim, i cili për herë të parë në Shqipëri është pritur në këtë qytet.

Më tej, aktiviteti do të vazhdojë me një koncert Rock n’ Roll me këngëtarë të ftuar si: Valbona Halili, Erik Lloshi dhe Xheisara, të cilët do të rimbledhin të gjithë bashkë motoçiklistët në një mbrëmje festive në qendër të Shijakut.

S.B/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

SPAK heton ’21 Janarin’, Koçi në Report Tv: Familja Nika ka audio-përgjim se kush ka urdhëruar për të qëlluar! Korreshi: Drejtësia të vihet në vend

SPAK heton ’21 Janarin’, Koçi në Report Tv: Familja Nika ka audio-përgjim se kush ka urdhëruar për të qëlluar! Korreshi: Drejtësia të vihet në vend