Albian Ajeti u shënon grekëve, mban në lojë Baselin

Albian Ajeti u shënon grekëve, mban në lojë Baselin

Albian Ajeti

Albian Ajeti, vëllai i mbrojtësit të kombëtares shqiptare Arlind Ajeti shënoi një gol me peshë në sfidën e turit të dytë kualifikues të Championsit me Paokut të Selanikut dhe Baselit që përfundoi me fitoren 2-1 të skuadrës helene.

Sulmuesi me orgjinë shqiptare i cili ka zgjedhur të luajë për përfaqësuesen zvicerane në minutën e 82-të realizoi golin e vetëm të Baselit me një goditje me kokë duke ngushtuar shifrat dhe duke i dhënë një bonus të madh skuadrës zvicerane për ndeshjen e kthimit pasi Baselit tashmë do t’i mjafton te një fitore me shifrat 1-0 për t’u kualifikuar në raundin e tretë.

Ndërkohë golat për skuadrën greke u realizuan nga spanjoli Canas dhe serbi Prijoviç.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kafsha: 25/07/2018 09:23

    Ky pasi humbi dhe një rast tjeter të pastër ku topin e çoi mbi traversë, kur kamera e përsëriti me xhirim të ngadalshëm, ngriti sytë nga qielli e iu dukën fjalët që përshpëriti “allau ekber” Turp ti vijë ketij pleres që këtë shprehje nuk e tha në shqip “o Zot i madh” Unë di që shqiptarit i del nga shpirti gjuha e nenes se tij... turp për këtë fytyrë!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

E pabesueshme! Futbollisti i Argjentinës bën tatuazh Messin duke prekur Kupën e Botës

E pabesueshme! Futbollisti i Argjentinës bën tatuazh Messin duke prekur Kupën e Botës