Aleanca Kuqezi, Spahiu në
Washington takime ne DASH

Aleanca Kuqezi, Spahiu në <br />Washington takime ne DASH
TIRANE-  Një delegacion i Aleancës Kuq e Zi i kryesuar nga Kreshnik Spahiu është nisur sot drejt Washingtonit për një vizitë zyrtare. Sipas njoftimit të shpërndarë nga zyra e shtypit e aleancës KuqeZi, delegacioni do të pritet në Departamentin e Shtetit si dhe do të ketë takime në Senat dhe Kongresin Amerikan. Aleanca Kuq e Zi do të zhvillojë takime dhe në disa intitucione në Washington.

Vizita vjen pak ditë pas dorëheqjes së Kreshnik Spahiut nga posti i nënkryetarit të KLD-së dhe deklarimit zyrtar se do të jenë nën drejtimin e kësaj aleance. Dhjetë ditë më parë Spahiu pati një takim të gjatë publik me ambasadorin amerikan, i cili ishte i shoqëruar me disa punonjës të tjerë të ambasadës. Takimi u bë në një lokal të njohur në qendër të Tiranës.
(sg/shqitparja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

U-17/ Kombëtarja s'ia del të fitojë, kuqezinjtë e mbyllin grupin në vendin e parafundit (VIDEO)

U-17/ Kombëtarja s'ia del të fitojë, kuqezinjtë e mbyllin grupin në vendin e parafundit (VIDEO)