Alibeaj gjatë fjalës në Kuvend: Punë e mbarë dhe jetë të shkurtër këtij Parlamenti

 

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Aibeaj tha se në seancën e parë për këtë sesion, nuk mund t’i urojë Parlamentit punë të mbarë. Kjo, pasi ai thotë se ky Parlament është produkt i zgjedhjeve të vjedhura, madje i uroi edhe “jetë të shkurtër”.

“Thuhet puna e mbarë por çfarë punë e mbarë ti kujtosh këtij Parlamenti? Për ligjet e kaluara me shpejtësi, të bëra me porosi, bllokimin e opozitës? Në këtë sesion nuk mund të ketë punë të mbarë, 1 vit e ca më parë ky Parlament është produkt i zgjedhjeve të vjedhura dhe nuk ka si të ketë sjellje të mirë ndaj opozitës në shërbim të shqiptarëve. Asnjë shqiptar nuk e sheh këtë vend sikur interesohet për jetët e tyre”, u shpreh Alibeaj.


Lajmi kryesor:

Sesioni i ri parlamentar, Nikolla: Na presin reforma të rëndësishme! PS: 'Despiunizim' politikës, bashkëpunim me PD! Opozita: Kuvendi, jo aneks i qeverisë


D.GJ/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Rrëshqitje masive e dheut në një autostradë në Brazil, 2 të vdekur, dhjetëra të zhdukur

Rrëshqitje masive e dheut në një autostradë në Brazil, 2 të vdekur, dhjetëra të zhdukur