Alitalia anulon fluturimin, pasagjerët
presin në aeroport pa informacione

Alitalia anulon fluturimin, pasagjerët<br />presin në aeroport pa informacione
TIRANE - Pasagjerët shqiptarë janë përballur sot sërish me vonesa e anullime të fluturimeve të tyre të prenotuara që më herët.

I tillë ka qenë dhe rasti I pasagjerëve të kompanisë AlItalia të cilët kishin prenotuar biletat e tyre për tu nisur me fluturimin e orës 11:20 minuta, fluturim ky I cili është anuluar e për të cilin pasagjerët nuk janë njoftuar më herët.

Bëhet fjalë për avionin që do të nisej drejt Kanadasë dhe Amerikës.

Pasagjërët janë shprehur se nuk kanë marrë asnjë njoftim paraprak nga kompania e pasi kanë kërkuar informacion se përse ishte anuluar fluturimi I tyre, kompania u ka thënë se do të sigurojë për ta fluturimin e parë drejt Kanadasë që niset në orën 06:00 të mëngjesit. 

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Komisionet parlamentare ‘Ok’ kredisë 75.5 mln euro për pastrimin e Vjosës! Opozita kundër: Po keqpërdoren paratë, ka korrupsion

Komisionet parlamentare ‘Ok’ kredisë 75.5 mln euro për pastrimin e Vjosës! Opozita kundër: Po keqpërdoren paratë, ka korrupsion