Ambasada greke dhuron teste anti-COVID falas, të gjithë banorët e moshuar të Finiqit mund të testohen pa paguar

SARANDË- Që prej ditës së djeshme, banorët e moshuar në bashkinë e Finiqit mund të testohen falas për COVID-19.

Ambasada greke në Tiranë ka dhuruar teste falas për bashkinë minoritare, për të parandaluar përhapjen e virusit.

Kryetari i Bashkisë Finiq Kristo Kiço është shprehur se ky proces do të jetë një ndihmesë për banorët e zonës të cilët janë në shumicë të tyre të moshuar.

Procesi i testimit do të kryhet në qendër të fshatrave, ku janë vendosur dhe autoambulancat.        

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Suedia i kërkon ta përfaqësojë vitin tjetër në Eurovizion, Albian Kelmendi: Jemi në bisedime

Suedia i kërkon ta përfaqësojë vitin tjetër në Eurovizion, Albian Kelmendi: Jemi në bisedime