Ambasadori britanik në Tiranë ‘i fton’ të gjithë të shkojnë në koncertin e Dua Lipës: E dini ku duhet të jeni nesër! Nder ta dëgjosh

Ambasadori britanik në Tiranë ‘i fton’ të gjithë të shkojnë në koncertin e Dua Lipës: E dini ku duhet të jeni nesër! Nder ta dëgjosh

Dua Lipa dhe ambasadori britanik

Pasi këngëtarja Dua Lipa mori nënshtetësinë shqiptare ka reaguar edhe ambasadori britanik, Alastair King-Smith, ka publikuar edhe një foto me këngëtaren.

Kryediplomati britanik me anë të një statusi në rrjetet sociale ka ftuar të gjithë qytetarët që ditën e nesërme të jenë në shesh, për të ndjekur koncertin e Dua Lipës me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

“Një nder të dëgjoj për momentet e veçanta nga turneu botëror i Dua Lipa-s dhe planet për koncertin e saj në #Tiranë.

E përgëzova për mënyrën sesi po u jep një platformë atyre zërave që duhet të dëgjohen.

Një moment i veçantë për #Shqipërinë, #Kosovën dhe #Britaninë teksa festojmë Ditën e Pavarësisë, Tirana European Youth Capital 2022 dhe #100Vjet  marrëdhënie midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë. Nëse ndodheni nesër në Tiranë, e dini ku duhet të jeni!” – shprehet Ambasadori Alastair King-Smith.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tiransi: 28/11/2022 16:22

  do kisha deshire te kaloja nje nate me dua lipen,,,,me duket nje femer shume seksi......

  Përgjigju
  • Webiste: 28/11/2022 16:34

   Edhe une mik!

 • cufi: 28/11/2022 01:52

  ne cfare ore eshte koncerti....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

A mund të harrohet shpejt marka ‘Made in Germany’?

A mund të harrohet shpejt marka ‘Made in Germany’?