Ambasadori britanik takohet me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese: Diskutuam mbi progresin pozitiv të arritur gjatë 2023

Ambasadori britanik takohet me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese: Diskutuam mbi progresin pozitiv të arritur gjatë 2023

Ambasadori britanik Alastair King Smith, kryetarja e GJK, Holta Zaçaj

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Alastair King-Smith zhvilloi një takim ditën e sotme me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese Holta Zaçaj. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social theksohet se gjatë takimit u diskutua mbi progresin pozitiv të arritur gjatë vitit 2023 të përmbledhur në raportin vjetor të gjykatës.

“Ambasadori britanik, Alastair King-Smith zhvilloi diskutime produktive me Kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj. Ata diskutuan mbi progresin pozitiv të arritur gjatë vitit 2023, siç theksohet në raportin vjetor të Gjykatës dhe perspektivën për Reformën e Drejtësisë në Shqipëri. Ata theksuan rëndësinë e zbatimit të plotë dhe të shpejtë të vendimeve të Gjykatës Kushtetuese, për të mbështetur sundimin e ligjit dhe aspiratat e qytetarëve shqiptarë. Ata ranë dakord të intensifikojnë bashkëpunimin mes Gjyqësorit të Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar”- thuhet në postimin e ambasadës së Mbretësisë së Bashkuar.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Durrës, ia rrëmbyen gjyshërit, mamaja merr 3 vjeçarin, falenderon policinë

Durrës, ia rrëmbyen gjyshërit, mamaja merr 3 vjeçarin, falenderon policinë