Ambasadori King-Smith takohet me Altin Dumanin i shoqëruar nga dy gjyqtarë britanikë: U diskutua bashkëpunimi gjyqësor me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori King-Smith takohet me Altin Dumanin i shoqëruar nga dy gjyqtarë britanikë: U diskutua bashkëpunimi gjyqësor me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori britanik takim në SPAK

Ambasadori King-Smith ishte sot në ambientet e Prokurorisë së Posaçme ku zhvilloi një takim me kreun Altin Dumani dhe me prokurorë të tjerë.

Së bashku me King-Smith ishin dhe dy gjyqtarë britanikë, Dingemans dhe Picton.

Në njoftimin e dhënë nga SPAK në rrjetet sociale thuhet se u diskutuan çështje kyçe si ngritja e kapaciteteve në bashkëpunim gjyqësor me agjencitë ligjzbatuese në Mbretërinë e Bashkuar.

 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com