Aministia fiskale, Jaka:
Na jepni edhe 6 muaj kohë

Aministia fiskale, Jaka: <br />Na jepni edhe 6 muaj kohë
Sipërmarrësit shqiptarë, me anë të një kërkese drejtuar ministrit të financave dhe ministrit të ekonomisë, kanë kërkuar të shtyhet afati për amnisitinë fiskale, në mënyrë që edhe ata të marrin pjesë në proces.

“Shtyrja e afatit duhet të bëhet nisur kjo edhe nga neglizhenca e sipërmarrjeve pasi ka pasur një reagim të vonshëm të tyre. Edhe vetë amnistia në momentin kur u miratua ishte e çorientuar” ka theksuar Nikolin Jaka, kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë. “Shpresojmë që kërkesa e sipërmarrësve të merret parasysh. Shtyrja e afatit të amnistisë fiskale duke marrë pjesë edhe ministria e financave por edhe organizatave të biznesit për të qënë më aktive do të sjellë që ky proces të ketë sukses”.

Afati i fundit i amnistisë fiskale është 31 dhjetori i këtij muaji. Më parë ministri i financave Ridvan Bode deklaroi se nuk do të ketë shtyrje të afatit pavarësisht se nuk u arrit synimi.

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri