Anëtar i organizatës që merrej me trafikun e drogës, arrestohet në Tiranë 49 vjeçari i shpallur në kërkim në Britani, pritet ekstradimi i tij (EMRI)

Anëtar i organizatës që merrej me trafikun e drogës, arrestohet në Tiranë 49 vjeçari i shpallur në kërkim në Britani, pritet ekstradimi i tij (EMRI)

Arrestimi i 49 vjeçarit

Një 49 vjeçar në Tiranë është arrestuar nga policia pasi ishte shpallur në kërkim ndërkomëtar nga Britania e Madhe ku ishte dënuar si anëtar i një organizate kriminale që merrej me trafikun e drogës, mbajtja, blerjen, shitjen, dhe transferimin e produkteve të veprës penale.

Në pranga ka rënë 49 vjeçar i identifikuar si Merenglen Canil  dhe pritet ekstradimi i tij drejt Britanisë së Madhe ku do të të vuajë dënimin e dhënë nga gjykata britanike.

Gjykata District Judge, Stevenge Magistrates Court, ka lëshuar urdhër arresti ndaj tij, për veprat penale “Organizatë kriminale me qëllim trafikun e drogës", dhe "Mbajtja, blerja, shitja, dhe transferimi i produkteve të veprës penale", parashikuar nga Kodi Penal Britanik.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Nis sot zbatimi i Amnistisë Penale, 3800 përfitues! Lirohen 700 të burgosur, ulje dënimi për 400 të tjerë

Nis sot zbatimi i Amnistisë Penale, 3800 përfitues! Lirohen 700 të burgosur, ulje dënimi për 400 të tjerë