Anëtarësimi në NATO, Biden nesër takim me liderët e Suedisë dhe Finlandës

Anëtarësimi në NATO, Biden nesër takim me liderët e Suedisë dhe Finlandës

1652794059_Capture.JPG

Presidenti amerikan Joe Biden do të presë të enjten në Shtëpinë e Bardhë kryeministren suedeze Magdalena Andersson dhe presidentin finlandez Sauli Niinisto.

“Udhëheqësit do të diskutojnë aplikimet për anëtarësimin në NATO të dy vendeve skandinave dhe sigurinë evropiane, si dhe bashkëpunimin në mbështetjen e Ukrainës”, tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Duma ruse nesër mund të ndalojë shkëmbimin e pengjeve të luftës: Ata janë kriminelë nazistë! Ukraina: Pezullohen negociatat me Rusinë


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Mbi të pakënaqurit nga Perëndimi, që ka zbarkuar në Tiranë

Mero Baze: Mbi të pakënaqurit nga Perëndimi, që ka zbarkuar në Tiranë