Anëtari i 8 i 'Kushtetueses', Sandër Beci betohet para Presidentit! SHBA: Përparim i pandalshëm i Reformës në Drejtësi

Anëtari i 8 i 'Kushtetueses', Sandër Beci betohet para Presidentit! SHBA: Përparim i pandalshëm i Reformës në Drejtësi

Sandër Beci

Sandër Beci është betuar ditën e sotme para presidentit Meta  duke u bërë kështu anëtari i 8-të i Gjykatës Kushtetuese.

Me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë, Sandër Beci, ish-anëtari Këshillit të Lartë të Prokurorisë, u betua se: “Betohem se gjatë kryerjes së detyrave të mia do t’i qëndroj kurdoherë besnik Kushtetutës së Republikës të Shqipërisë”, Beci zyrtarisht u bë sot anëtari i Kushtetueses.

Betimi i tij u përshëndet edhe nga ambasada e SHBA duke thënë se kjo përfaqëson përparimin e pandalshëm të Reformës në Drejtësi.

“SHBA mirëpret betimin e sotëm të anëtarit të 8-të të Gjykatës Kushtetuese, çka përfaqëson përparimin e pandalshëm të Reformës në Drejtësi dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm të institucioneve shqiptare. Reforma në Drejtësi vijon të ecë përpara”, shkruan ambasada e SHBA-së.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Rimi E88: 24/03/2022 09:04

    Turp me te madh nuk ka. Ka bere namin duke marre leke si pedagog ne Universitetin e Shkodres ky Sandri. Pse sja kontrollojne pastertine e figures. Turp per drejtesin qe drejtohet nga keta njerez.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë