Anglezët peticion për riluajtjen e finales me Italinë! Superkupa kiontinentale në nder të Maradonës, Argjentina kërkon përballje me 'axurrët'

Anglezët peticion për riluajtjen e finales me Italinë! Superkupa kiontinentale në nder të Maradonës, Argjentina kërkon përballje me 'axurrët'

Në Angli ende nuk iu ka dalë inati me mbajtjen e Cheilinnit ndaj Saka-s. Për këtë arsye tifozët kanë krijuar nje peticion për riluajtjen e sfidës, që gjithsesi nuk ka gjasë të ndodhë, pasi në këtë mënyrë është vepruar edhe për ndeshje të tjera të Europianit.

Ndër të tjera lajmi i fundit ka ardhur nga Argjentina. Pasi këta të fundit fituan Kupën e Amerikës dhe Italia të Europës kanë propozuar që të luajnë një superkupë në nder të Maradonës. Federatat respektive po e mendojnë diçka të tillë, por problemi është kalendari dhe diçka e tillë ka pak gjasa të ndodhë para nëntorit të 2022.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Do t’iu shkatërroj jetën’, debati në ‘Për’Puthen’ degradon në konfrontim fizik! Konkurrentja: Kujdes me mua se t’i thyej gishtat

‘Do t’iu shkatërroj jetën’, debati në ‘Për’Puthen’ degradon në konfrontim fizik! Konkurrentja: Kujdes me mua se t’i thyej gishtat