Anija shqiptare shpëton fëmijë, burra dhe gra afgane në detin Egje

Anija Oriku

Sot në orët e para të mëngjesit, anija Oriku, e cila është me mision në detin Egje ka diktuar në zonën e patrullimit, një gomone me emigrantë në bord.

Më pas është bërë shoqërimi i saj tek Roja Bregdetare turke, e cila bëri edhe procedurat e imbarkimit për t'i dorëzuar autoriteteve vendase.

Në gomone ndodheshin 25 emigrantë, prej të cilëve 5 gra, 5 fëmijë (4 fëmijë dhe 1 foshnjë) dhe 15 burra me kombësi afgane.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Problematika në Gjirokastër nga moti i keq, përmbyten rrugët në disa lagje