Aritmetika në PD nuk qenka problem vetëm i Bashës, Bardhi bën gafën e radhës: 12 + 35 = 37

Partia Demokratike nuk u ndahet gafave me mbledhjen e numrave. Kësaj rradhe gafa e radhës nuk është bërë si përherë nga Lulzim Basha, por nga numri 2 i partisë Gazment Bardhi. 

Përveç Bashës, mungesë të njohurive të matematikës duket se ka edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së. 

Teksa po bënte numërimin e lekëve për një projekt në një emision televiziv, Bardhi tha se 12 plus 35 bëjnë 37, ndërkohë që mbledhja e saktë e tyre do të ishte  47.

 

D.P./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento

Komente

 • tosi: 20/10/2020 14:39

  Edhe ky gaz Bardhi me kursin tremujor te plepave qenka , i shkofsh prapa tabakhones

  Përgjigju
 • Tirona: 20/10/2020 13:13

  Mbas zgjedhjeve te ardhshme , kur PD do te jete perseri ne opozite,flaken njehere e pergjithmone nga politika dhe nga kryesia e PD te dy keta Dallkauket e PD te vjeter.Reforma e PD Po e filtron pak nga pak kete Parti nga uji i qelbet ku notojne keta dy mijte e hales.

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 20/10/2020 10:37

  Mos ju merrni .per te madhe, jane te shqetesuar-nervoz dhe te papermbajtur per humbjen e thelle qe po e shohin me dy sy ne diten me diell.Populli vertet eshte vetdijsuar kthellet e qart mendon dhe percaktohet per besimin e dhene,Vetem atij qe premton dhe eshte deshmuar per sherbim besnik,te sinqerte, korrekt dhe te pergjegjeshem.

  Përgjigju
 • Qytetar: 20/10/2020 10:01

  Te shkretet ne cfare opozite kemi! Njerit ia nxjerr KLSH qe ka vjedhur qindra miliona euro, ndersa ai flet gjithe diten per korrupsionin. Tjetri genjen ne TV fare pa problem dhe kur i zbulohet genjeshtra nuk pranon as te kerkoje falje. Keto jane ato qe ja duan te miren popullit....hahaha.

  Përgjigju
 • Opionisti: 20/10/2020 09:58

  A mumd te hetohete gava te politikane dhe hetohete dhe plerate

  Përgjigju
 • Aleks: 20/10/2020 09:52

  Deja vu perseri me kontrollin e larte te shtetit, ku materiali per inveneratoret i serviret PD-se. E pame kete skenar me shiritat e prerje-ngjitje shiritave ku prokuroret e krimeve te renda te Adriatik Dhalles, ia dhane PD-se materialet e sajuara te pergjimeve. O mjerane, o hajdute, o qelbesira qe kurre nuk mesuat te beni shtet, pse me shpifje dhe trillime prisni te vini ne pushtet?

  Përgjigju
 • makina llogaritese: 20/10/2020 09:35

  Here tjeter kur te vene ne emisione televizive te marrin makine llogaritese me vehte ose kompjuterin dhe te mos na cajne kaptinen me numra

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhja e Joe Biden në krye të SHBA/ Si funksionon tranzicioni?