Armando Duka: Stadiumi i Kukësit mbaron para vitit 2020! Brenda tre vitesh nisim ndërtimin e fushave të minifutbollit (VIDEO)

Kreu i FSHF Armando Duka ka falenderuar të gjithë bashkëpunëtorët për ndërtimin e stadiumit 'Air Albania'. Ai u shpreh se tashmë pritet përfundimi i stadiumit të Kukësit para vitit 2020 dhe ndërtimi i fushave të minifutbllit në tre vitet e ardhshme.

"Jemi në një festë dhe ndaj dua të them vetëm falenderime. Falenderoj presidentin e UEFA i cili ka ndikuar financiarisht në ndërtimin e këtij stadiumi. Falenderoj kryeministrin Rama i cili ka iniciuar dhe ka mbështetur çdo fazë të këtij projekti. Stadiumi i Kukësit do të përfundojnë në vitin 2020. Do të nisim ndërtimi i të gjithë fushave të minifutbollit në tre vitet e ardhshme", u shpreh Duka.


Lajmi kryesor:

Presidenti i UEFA-s: Shqipëria ka shanset për të pritur një finale europiane! Rama: E kam pritur prej vitesh këtë ditë (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kryeministri i  zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit

Kryeministri i zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit