POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Armëmbajtje pa leje dhe shkaktim aksidenti, arrestohet 36-vjeçari në Berat

Foto ilustruese

Policia ka njoftuar se dje nga Specialistët e Seksionit për Krimet u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim Arqile Vrushaj, 36 vjeç, banues në Orizaj, Berat.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë, me vendim Nr.60, datë 27.07.2016, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale, "Kundershtim i punonjesit të policisë së rendit publik", "Largimi nga vendi i aksidentit", "Drejtim i automjetit në mënyrë të parregullt", "Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive", ”Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”, parashikuar nga nenet 236, 273, 291, 280, 279/1, të Kodit Penal.

Komento