'Arresti në shtëpi' transformon Zogun e Tiranës, me flokë të gjata, kartëmonedha euro dhe tullumbace feston ditëlindjen

Hermes Nikaj duke festuar ditëlindjen

Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si 'Zogu i Tiranës', vijon që të jetë nën masën e 'arrestit në shtëpi', prej më shumë se një viti.

Ndërkohë që pret lirimin, 'Zogu i Tiranës' ka festuar një ditë më parë ditëlindjen dhe ka publikuar disa foto, ku vëmendje tërhoqi pamja e tij krejt ndryshe nga sa është shfaqur më parë.

Më flokë të gjata dhe më gërsheta, 'Zogu i Tiranës' ka zhvilluar një set fotografik më dy miq të tij. Siç shihet nga pamjet, kartmonedha euro, tortë, tullumbace dhe lule rrethojë prezantuesin në këtë ditë të veçantë për të, ku nuk kanë munguar as urimet nga miqtë e shumtë të tij.

Rreth në vit më parë gjykata penale e Tiranës ka vendosur që të ndryshojë masën e arrestit për Hermes Nikajn, njohur si "Zogu i Tiranës" nga arresti me burg në arrest shtëpie, 6 muaj nga arrestimi. Ai u prangos në nëntor të vitit të kaluar pasi policia shkatërroi një rrjet të shfrytëzimit të vajzave për prostitucion në Tiranë.

Hermes Nikaj akuzohet se siguronte vajzat për klientë në hotele dhe banesa të ndryshme në kryeqytet, deri në 20 mijë lekë për dy orë. Pjesë e skemës ishte edhe pronarja e një qendre estetike, A.B, 43-vjeçare, e cila rekturtonte vajza duke i marrë si kursante apo parukiere dhe më tej i shfrytëzonte për klientët si prostituta deri në 700 euro nata.

Zogu i Tiranës u arrestua në një hotel në autostradën Tiranë-Durrës së bashku me një 47-vjeçar nga Laçi. 6 muaj më pas, gjykata pranoi kërkesën për të ndryshuar masën duke e dërguar në arrest shtëpi.

M.Q./LR/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento

Komente

 • Mare e mire jarebi: 12/07/2021 17:50

  Po paska ardh nforme zogu, i paska bo mire popmimi nburg. Po mire ky, po ky tjetri ca fryhet si garip?? Ene bythqim ene malok ene horr eee?? Hahahaha a tshkerdhefsha nerin e familjes

  Përgjigju
  • Janullatosi: 24/07/2021 13:42

   Biri im, heren tjeter kur inkurajon urrejtje krahinore nepermjet perdorimit te termit 'malok', shkruaj ne dialektin tosk (per shembull, shkruaj 'nderin' dhe jo 'nerin') qe te jesh pak me i besueshem ne rolin qe luan.

 • Iris: 12/07/2021 00:56

  Po perpiqet te krijoje imazhin e nje djali te forte,te ashper.Vetem qe nga fotot nuk duket ne //arrest shtepie//.

  Përgjigju
 • Lala: 11/07/2021 20:08

  Qeka no pjeshk fare zocka

  Përgjigju
 • Tobestrafkulla: 11/07/2021 19:56

  Qeka shnosh, paska von byth.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

SHBA, 15-vjeçari vret prindërit e motrën dhe publikon foto në rrjetet sociale! Nuk i dorëzohet policisë, vret veten