Arrestimi i elektriçistëve për ‘shtëpinë e barit’ në Krujë, dita e dytë e protestës së punonjësve të OSHEE-së! U bashkohen 70 kolegë të OSSH, bojkotojnë punën

Arrestimi i elektriçistëve për ‘shtëpinë e barit’ në Krujë, dita e dytë e protestës së punonjësve të OSHEE-së! U bashkohen 70 kolegë të OSSH, bojkotojnë punën

Protesta e punonjësve të OSHEE-së ditën e djeshme

70 punonjësit e degës së OSHEE-së Krujë-Fushkrujë vijojnë në ditën e dytë të protestës duke mos ofruar asnjë shërbim të asnjë fushe në këtë zonë përpos familjareve me nevoja të veçanta.

Punonjësve të OSHEE-së u janë bashkuar edhe 70 punonjësit e OSSH (Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes) në mbështetje të tyre.

Situata e krijuar vjen si pasojë e arrestimeve të realizuara herë pas here dhe ngarkimit me përgjegjësi ligjore të punonjësve të OSHË-së për “shtëpitë e barit” të cilat përdorin lidhje të jashtëligjshme për kultivimin e kanabisit në ambiente të mbyllura.

Kujtojmë se ditën e djeshme, pas operacionit të zhvilluar në Krujë u arrestuan dy punonjës të OSHEE-së dhe u shpallën në kërkim dy të tjerë pas zbulimit dhe asgjësimit të 390 bimëve kanabis të gjetura në një bunker të ushtrisë në fshatin Halil të Krijës.

Arrestimi i Haki dhe Arlind Selimit, solli reagimin e punonjësve të OSHEE-së të cilët vendosën që të pezullojnë punën për një afat të pacaktuar duke kërkuar edhe mirëkuptimin e qytetarëve për situatën e krijuar. Ata pretendojnë se është e disata herë që bien pre e arrestimeve të policisë edhe pse nuk kanë lidhje me veprimtarinë kriminale të kultivimit të kanabisit. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Haxhi në Mekë, dyshohet për mbi 550 të vdekur, shkak temperaturat e larta

Haxhi në Mekë, dyshohet për mbi 550 të vdekur, shkak temperaturat e larta