Arrestimi i Gjuriç, Lista Serbe sot takim urgjent, pritet vendimi final

Përfaqësuesit e Listës Serbe

Katër përfaqësuesit e komunave veriore me shumicë serbe në Kosovë do të zhvillojnë ditën e sotme një takim të pëbashkët. Mediat e Kosovës raportojnë se temë e takimit do të jetë situata politike dhe ajo e sigurisë në veriun e Kosovës.

Ndërkohë “Lista Serbe” ka bërë të ditur se ky takim do të mbahet me procedurë të përshpejtuar dhe se do të nisin diskutimet për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë Serbe.

Gjatë ditës së djeshme pas një takimi me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kreu i partisë “Lista Serbe”, Goran Rakiç,  konfirmoi largimin e partisë së tij nga qeveria e Serbisë dhe paralajmëroi se më 20 prill kjo forcë politike do të formonte vet Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Donaldi, Top Channel dhe piranjat mëndje dhe jetë bosh të rrjeteve asociale!