Arrestohen 4 të rinj në Fier, kundërshtuan Policinë teksa po kryente kontrolle në një lokal

Arrestohen 4 të rinj në Fier, kundërshtuan Policinë teksa po kryente kontrolle në një lokal

Foto ilustruese

FIER-  Në një lokal në lagjen “Ramiz Aranitasi”, teksa Policia po kryente kontrolle për paligjshmëri, 4 të rinj që ishin klientë në atë lokal kanë kundërshtuar punonjësit e policisë gjatë kryerjes së detyrës.

Si pasojë, janë arrestuar Julian Tafa, Enerik Metaj, Albano Metaj dhe Elsi Kapaj.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

"Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier arrestuan në flagrancë, për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik", shtetasit J. T., 20 vjeç, E. M., 23 vjeç, A. M., 22 vjeç dhe E. K., 20 vjeç, banues në Fier, pasi në një lokal në bulevardin “Ramiz Aranitasi”, 4 të rinjtë, të cilët ishin klientë në lokal, kanë kundërshtuar punonjësit e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, të cilët kanë qenë duke ushtruar kontroll për paligjshmëri, në këtë subjekt.", njofton Policia.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Derbi të dielën, trajneri i Tiranës: Llogarisim vetëm 3 pikët! Java e 15 nis me fitoren e pastër të Egnatias, thyhet Vllaznia

Derbi të dielën, trajneri i Tiranës: Llogarisim vetëm 3 pikët! Java e 15 nis me fitoren e pastër të Egnatias, thyhet Vllaznia