Arrestohet 26-vjeçari në Tiranë, iu gjet një pistoletë dhe municion luftarak në magazinën e  lokalit që administronte

Foto ilustruese

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Tiranë, i akuzuar për armëmbajtje pa leje.

Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se i riu me inicialet M.H., gjatë kontrollit të ushtruar në magazinën e  lokalit ku ky shtetas ishte i punësuar si administrator dhe magazinier, kanë gjetur  dhe sekuestruar 1 armë zjarri pistoletë dhe një sasi municioni luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja