Arrestohet 27-vjecari për armëmbajtje pa leje në Gjirokastër

Arrestohet 27-vjecari për armëmbajtje pa leje në Gjirokastër

Foto ilustruese

Ditën e sotme, policia ka vënë në pranga shtetasin A.G, 27-vjeç, banues ne Granicë, Gjirokastër.

Shkak i arrestimit të tij është bërë i qarkullimi më armë të ftohta, pa leje.

Në kuadër të kontrolleve “Blic” efektivët, pas kontrollit të imtësishëm fizik të të riut, dhe në makinën që drejtonte, i janë gjetur armë të ftohta, të cilat i janë sekuestruar menjëherë.

Shtetasi në fjalë u arrestua përkatësisht për veprën penale: "Prodhim, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta".

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BOTËRORI 2022/ E pabesueshme në Turqi, gazetarin e pushojnë nga puna në fundin e pjesës së parë! Përmendi emrin e Hakan Sukur në komentin e ndeshjes

BOTËRORI 2022/ E pabesueshme në Turqi, gazetarin e pushojnë nga puna në fundin e pjesës së parë! Përmendi emrin e Hakan Sukur në komentin e ndeshjes