Arrestohet 29-vjeçari në Lushnje, i mori çantën me para një personi dhe u largua me vrap

Foto ilustruese

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Lushnje, pasi akuzohet për vjedhje. Bëhet me dije se është arrestuar Fation Blliku, i cili akuzohet se i ka marrë çantën me para një personi me inicialet Ç.s dhe më pas është larguar me vrap.

"Në Lushnjë, pas marrjes së njoftimit se në lagjen "Kongresi", një shtetas i kishte marrë çantën me para shtetasit Ç. S. dhe ishte larguar, menjëherë në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe si rezultat i vlerësimit maksimal dhe angazhimit profesional u bë e mundur zbardhja e ngjarjes së ndodhur, duke vënë para përgjegjësisë penale autorin e dyshuar. Shtetasi F. B., 29 vjeç, banues në Lushnjë, u kap gjatë ndjekjes nga shërbimet e Policisë, në lagjen "Xhevdet Nepravishta", së bashku me shumën e parave të vjedhura", njofton Policia.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento

Komente

  • Njoni: 29/07/2021 12:08

    Po dhe ky hajduti nga garujas osht nga fshati qe ndodhi vrasje sot.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plani i ri i Izraelit është të 'zvogëlojë', jo të zgjidhë konfliktin palestinez