Itali/ Arrestohet 41-vjeçari shqiptar, u kap me drogë me vlerë 1 mln euro! Ja gabimi që tërhoqi policinë

Itali/ Arrestohet 41-vjeçari shqiptar, u kap me drogë me vlerë 1 mln euro! Ja gabimi që tërhoqi policinë

Marijuana e gjetur në fugonin e shqiptarit

ITALI – Një 41-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia pasi u kap në flagrancë, teksa transportonte 5.5 kilogramë marijuanë.

Shqiptari u ndalua teksa drejtonte një fugon, në Bolzano Sud, ditën e djeshme. Ishte sjellja e tij ajo ç’ka i bëri efektivët të dyshonin për diçka jo normale dhe të kontrollin automjetin. Sipas mediave, ai qëndroi për një kohë të gjatë në pikë e pagesës së taksën së qarkullimit të autostradës A22, duke pritur me shpresën për t’u larguar patrulla e policisë

Gjatë kontrollit, blutë gjetën 10 pako me marijuanë, me peshë totale 5.5 kilogramë, e cila llogaritet se mund të ndahej në mijëra doza, të destinuara për shitje, me vlerë rreth 1 milion euro.

41-vjeçari shqiptar, banues në Lombardi rezultoi me precedent penal për vepra të ndryshme, përfshirë dhe trafikim droge. Tashmë ai është në paraburgim, ndërsa policia ka sekuestruar lëndën narkotike dhe fugonin e tij.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Firmoset marrëveshja me Fondin e Katarit, për sheshin fundor te 'Bulevardi i Ri', Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës! Fokus te puna, që të lëmë gjurmë, jo te zhurma

Firmoset marrëveshja me Fondin e Katarit, për sheshin fundor te 'Bulevardi i Ri', Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës! Fokus te puna, që të lëmë gjurmë, jo te zhurma