Arrestohet 55-vjeçari në Sarandë, po transportonte 7 emigrantë të paligjshëm! 3 ishin në bagazhin e 'Volvos' (VIDEO)

Një 55 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi është kapur në flagrancë duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm.

Hasan Çelik banues në Tiranë po transportonte 7 emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit në momentin që dhe u bë arrestimi i tij nga blutë e Sarandës.

Ai përdorte makinën e tij tip Volvo për këtë aktivitet dhe sic shihet edhe nga video e publikuar nga policia ata duken të pashpresë teksa qëndrojnë në makinë e tre prej tyre me kokën ulur në bagazh.

Policia e sekuestroi dhe mjetin në cilësinë e provës materiale ndërkohë që tashmë çështja është në dorën e prokurorisë.

Transporti i emigrantëve të paligjshëm është kthyer në një problem serioz vitet e fundit. Ata e përdorin Shqipërinë si vend transit për në vendet e BE-së dhe kjo i hap rrugë këtij aktiviteti që duket se çdo ditë po merr përmasa të mëdha.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Kush është personi që po ndan Chiarën nga Fedez?

Kush është personi që po ndan Chiarën nga Fedez?