Arrestohet drejtori i Ujësjellësit të Kurbinit! Kërkohej në Spanjë për rreth 40 vjedhje me dhunë, mes tyre dhe shtëpinë e Benzema-s! VIDEO nga momenti kur i vihen prangat

LEZHË- Drejtori i Ujësjellës-Kanalizime në Kurbin, Alfred Prodani është arrestuar, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për vjedhje në Spanjë. Operacioni policor i koduar “Coruna” u finalizua mbrëmjen e së premtes forcat policore të Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëpunim me INTERPOL Tirana.

41-vjeçari banues në Kurbin u prangos pa bërë rezistence në qytetin e Laçit, ndërsa ndalimi i tij u bë me qëllim ekstradimi drejt Spanjës. Ai ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata Coruna/Spanjë, në vitin 2013, ka lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, parashikuar nga Kodi Penal i Spanjës".

Prodani, rezulton i përfshirë në rreth 40 episode vjedhje të banesave në Spanjë dhe në vitin 2019-të ishte denoncuar  dhe nga ish-kryeministri Sali Berisha, se kishte marrë pjesë në grabitjen e shtëpisë së yllit të Real Madrit, Karim Benzema. Në atë kohë 41-vjeçari i quajti akuzat e Berishës si të stisura dhe të motivuara politikisht.

Prej 9-vitesh Alfred Prodani mbante postin e Drejtorit të Ujësjellës-Kanalizime në Kurbin, si përfaqësues i Partisë Socialiste.

1651915072_8000prodani.jpg

Alfred Prodani

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:45
VIDEO/ Ja momenti i arrestimit të drejtorit të Ujësjellësit të Kurbinit, për t'u ekstraduar në Spanjë

Policia ka publikuar video nga momenti i arrestimit të drejtorit të Ujësjellësit të Kurbinit, Alfred Prodani. Mësohet se nuk ka bërë rezistencë në momentin që policia i ka njoftuar vendimin për arrestimin për llogari të INTERPOL për t'u ekstraduar në Spanjë. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Keli: 12/05/2022 19:21

  Po ky ka 25 vjet qe vjedh po perseri me mir ky se kryeministri qe vjedh shqiptaret,ky ordineri ka vjedhur neoer bote. Ky eshte i blinduar me prona,cfar do i bejne 2-3 vjet burg

  Përgjigju
 • Vladimir: 08/05/2022 08:30

  Nje pyetje: Kush e zgjodhi dhe emroi drejtor kete person? Ai vet eshte nje grabites dhe i tille mbetet, por drejtor nuk u be vet, dikush hodhi firmen. Ky person, qe e emroi, duhet denoncuar dhe minimalisht i duhet hequr e drejta te emroi te tjere drejtore...

  Përgjigju
 • Iris: 08/05/2022 01:33

  Nga hajdut shtepish ne drejtor ujesjellesi,ketij i thone katapultim karriere,jo shaka!Po perpara se t'a benin drejtor,nuk e kontrolluan nese kishte probleme me drejtesite brenda e jashte vendit?!

  Përgjigju
 • Tefiku: 07/05/2022 20:30

  Ja pritenkur te dale ndonje hajdut pikturash ne France

  Përgjigju
 • Arbërori: 07/05/2022 17:39

  Qeveri që e duam dhe km idiot dhe faqezi që sot iu sil SPAK-t për ta kthyer vemendjen e opinionit nga ”kriminelët” e tij!

  Përgjigju
 • Paul: 07/05/2022 17:09

  Keta ne kurbini jane te gjithe hajdute....e bejne nga e keqja se jane te varfer.....

  Përgjigju
 • Shoku: 07/05/2022 17:08

  Skifter Kurbini,si ka mundesi keta jane nona vjedhjeve te shtepive.

  Përgjigju
 • Taragona: 07/05/2022 16:12

  Donin te vidhnin dhe shpin e Xavit po i perzuri qeni dhe iken me vrap si legena.te nesermen ja helmuan nga inati

  Përgjigju
 • vlora: 07/05/2022 15:11

  Eshte e tmereshme diten drejtor,naten hajdut

  Përgjigju
  • Haha: 08/05/2022 06:37

   Fiks eva

  • eva: 07/05/2022 15:59

   edhe diten hajdut

 • Mesi: 07/05/2022 14:32

  Ka lezet or vlla. Gjithe kuadri socialist i galaktikorve te Rames me ekspertize te jashtme. Tani jane rruges per master burgu.

  Përgjigju
 • Ariu: 07/05/2022 11:25

  Pale sa të tjerë do arrestohen për llogari të spanjës, për 2 ditë 2 të arrestuar për ekstratim, mirë jemi!

  Përgjigju
  • Keli: 12/05/2022 19:17

   Po ky ka 25 vjet qe vjedh ,dhe kohen qe ka qen drejtor vit per vit ka shkuar duke vjedhur. Po me mir se kryeministri qe e ka emeruar drejtor se ky vjedh neper bote ndersa kryeministri vjedh shqiperine

  • Geri: 07/05/2022 16:06

   Po pse qenka i Rames drejtori i ujesjellesit te Kurbinit. Pa le, i Kurbinit??? Hej çfare mileti jemi ne, shyqyr qe eshte Rama t'ia veshim te gjitha krimet atij????

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Publikohet data e nisjes së Aplikimeve për Lotarinë Amerikane

Publikohet data e nisjes së Aplikimeve për Lotarinë Amerikane