VIDEO/ Arrestohet hajduti i monopatinave në Tiranë

TIRANË- Një 30-vjeçar është vënë në pranga në Tiranë, pasi vishte monopatina në rrugët e kryeqytetit dhe i shiste ato.

Në këtë video, me rreth të kuq, dallohet 30-vjeçari teksa lëviz me monopatinat e vjedhura.

Nga hetimet e kryera dyshohet se 30-vjeçari është autor edhe i 11 vjedhjeve të monopatinave, të kryera gjatë periudhës mars-maj 2024. Gjatë arrestimit, 30-vjeçarit F. D. (B.)., i është gjetur edhe një sasi lënde narkotike kokainë.

Policia po ashtu ka vënë në hetim dy persona të tjerë, A. K., 20 vjeç, dhe J. F., 19 vjeç, të cilët përdornin monopatinat e vjedhura.

Gjatë kontrollit të banesës së 30-vjeçarit u gjetën dhe u sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, dy monopatina të dyshuara të vjedhura.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Mashtruan me microcredite në vlerën 7.2 mln euro, Banka e Shqipërisë revokon licencën për 'Micro Credit Albania' dhe 'Final'

Mashtruan me microcredite në vlerën 7.2 mln euro, Banka e Shqipërisë revokon licencën për 'Micro Credit Albania' dhe 'Final'